Thai Masajının Faydaları

Thai Masajının Faydaları Öncelikle Belirtmek isterimki siz siz olun tatil bölgelerinde karışık masaj veya tai masajını yapan kişilere çok dikkat edin bazen ne yazıkki masaj olumsuzluklar ve eklem ağrılarına bilmiyen kişiler tarafından yol açabiliyor

thai masajı hakkında hiçbir şey bilmeyen insanlar yapınca da böyle yersiz bir bilgi kirliliği ortalıkta dolaşıyor. Bu güzel düşüncenizden dolayı sizi kutluyorum. Ve size şöyle cevap vermek isterim.

Thai masajı zihnin ve ruhun tedavisine dayanmaktadır. Yani tam anlamıyla bedeninizi doğru kullanma terapisidir. Bu masajın önemi insan vüxudunda akan ve insana hayat veren enerji alanlarının tedavi edilmesidir. Thai masajı aslında herkesin bildiği yoga ile biraz olsun eşleşmektedir ikisinde de baktığınız zaman Budist esintiler vardır.

Thai masajında vücudun enerji hattına sen denilmektedir ve bunlar insan vücudunda 70.000’ in üzerinde olduğu söylenmektedir. Burada yapılan şey avuç içlerine ellere, parmaklara, kollara ve dirseklere yapılan basınçlardır. Bu yapılan basınçlara odaklanılarak bir çalışma yapılır çünkü burada uygulanan basınç sonucunda gerilmiş kaslar serbest bırakılmaktadır.

Genel olarak yapılış şekline değinirsek.

  1. Masajı alan kişi sırt üstü yatar ve ön kısımdan masaj uygulanır
  2. Vücudun her iki yan tarafına ve sırt tarafına masaj uygulanır
  3. Oturma pozisyonunda masaj uygulanır

Bu üç pozisyonda thai masajı gerçekleştirilebilmektedir.

Randevu Almak İçin Not Bırakın Numaranızı Yazın Size Whatsaap Üzerinden Dönüş Yapalım Bilgiler Gizli Tutulur Paylaşılmaz

güvenlik kamerası alışveriş sitesi haberler