Çin Tui-na Masajı Nedir

Çin Masajı Nedir Yazı Dizime Başlamadan Önce Çinde Masaj Gelenekseldir. Nasıl Türkiye’de çiftler her hafta dışarı çıkar yemeğe giderlerse uzak doğu ülkelerinde bu kavram geleneksel olarak eşler her hafta masaja giderler. Çin’de masaj yağları karışımları neredeyse tüm eklem hastalıklarına iyi gelmektedir.

Tui-na bastır ve ovala anlamına gelir. Başparmağın kökü veya işaret ve orta parmakların eklemleri kullanılarak uygulanır. Tui-na masajında başparmak veya eklemle dokuya doğru derinlemesine tek bir basınç uygulanır ve daha sonra durgun enerjileri yaymak için yüzeye dairesel hareketlerle derhal ovalama uygulanır. Bu bastırma ve ovalama terapisi, ihtiyacı olan organlarla ilgili belirli enerji meridyenleri ve sinir kanalları boyunca tekrarlanarak uygulanır.

Çalışmayan organlar ve toksik dokular, onları kontrol eden merdiyenler ve sinirler boyunca derin basınç uygulanarak harekete geçirilir ve toksinlerini atmaları, hücrelerini tekrar şarj etmeleri, sıvılarını bütünlemeleri ve fonksiyonlarını tekrar dengelemeleri sağlanır.

Derin basınç ve ritmik ovalama, dokulardaki toksik atıkların serbest bırakılmasını sağlayıp onları atılmak üzere lenf sistemine sürer.

Tui-na Masajının faydaları nelerdir?

Tui-na masajı, sinir dokularındaki toksinlerin açığa çıkartılıp atılmak üzere lenf kanallarına boşaltılması konusunda özellikle etkilidir. Ağır metaller ve inorganik kimyasallar gibi vücuttaki en tehlikeli toksik maddeler, elektromanyetik potansiyeli yüzünden sinir dokusuna çekilirler. Vücudun doğal temizleme mekanizmaları bu ağır toksinleri pek kolay atamadıkları için, toksinler sinir sistemi rahatsızlığına hastalığına sebep olabilirler.

Geleneksel çin tıbbında tui-na masajının hsiao-er tui na adında ve küçük çocuklar için tui-na anlamına gelen özel bir türü vardır ve pediyatrik bir uygulama olarak geliştirilmiştir. Çoğu çocuk acı bitkisel karışımlar içmek istemez ve eğer bir doktor vücuduna akupunktur iğneleribatırmaya kalkarsa buna büyük tepki gösterebilir.

Randevu Almak İçin Not Bırakın Numaranızı Yazın Size Whatsaap Üzerinden Dönüş Yapalım Bilgiler Gizli Tutulur Paylaşılmaz

güvenlik kamerası alışveriş sitesi haberler