Bayanlara Masaj İstanbul

Bayanlara Masaj İstanbul Bu yazımda masaj nedir, Nasıl yapılır, Masaj çeşitleri nelerdir gibi bir çok soruları cevaplamayı çalışacağım. Masaj geleneksel bir kültürdür Uzak doğuda (Çin, taiwan ) Gibi ülkelerde yeme içme gibi veya bir devamlı yapılan bir ihtiyaç olarak bilinir. Gene Uzak doğuda insanların uzun süreli yaşamaları masaja bağlanır işte masaj çeşitleri .

Masajın Faydaları Nelerdir?

Masaj, yöntemin içeriğine bağlı olarak kas ve eklem sağlığı başta olmak üzere cilt sağlığı ve hatta psikoloji üzerinde dahi etkili bir uygulama alanıdır. Masaj, sinirlerden, eklemlere, damarlardan, cilt yüzeyine kadar bir çok alana uygulandığından, etki alanı da oldukça fazladır. Alacağınız masaj terapisinin türüne göre farklı faydalar elbette elde etmeniz mümkündür.

Ancak her SPA tesisi tüm masaj uygulamalarını sunmayabilir. Tesis hakkında önceden bilgi almanız bu anlamda faydalı olacaktır. Çoğunlukla otellerde sunulan bu hizmetler, büyük tesisler söz konusu olduğunda son derece kapsamlı biçimde verilebilmektedir.

SPA Masaj Çeşitleri Hangileridir?

SPA’lar uygulanan masajların içerisinde en yaygın türler;

  • İsveç Masajı
  • Thai Masajı
  • Aromaterpi Masajı
  • Spor Masajı
  • Selülit Masajı
  • Doku Masajı
  • Refleksoloji
  • Bölgesel masaj türleri

Şeklinde sıralanır.

İsveç Masajı

İsveç masajı; yaklaşık bir saat süren bir terapi olan İsveç masajı; batı tipi bir masaj uygulamasıdır. Terapi aromatik yağlar kullanılarak, ferahlatıcı bir ortamda yapılır. Duruma göre masajın kuru uygulanması da elbette mümkündür. Güne iyi başlamak, gün içerisinde rahatlamak veya günün stresini atmak için bu masaj türü yaygın biçimde tercih edilir ve hemen her SPA merkezi tarafından sunulur.

Thai Masajı

Güney Asya karması bir masaj tipi olsa da, Thailand menşeili olmasından dolayı Thai masajı olarak bilinen bu uygulama, Çin ve Hindistan tıp literatüründe yer alan önemli bir uygulamadır. İleri düzeyde uzmanlık isteyen bu masaj türü, her en kadar günümüzde pek çok masaj yapan tarafından zikrediliyor olsa da, aslında kendi kuralları olan ve dikkatle uygulanması gereken bir masajdır. Yüzlerce bileşeni bulunan Thai masajı, giyinik ve kuru yapılan bir masaj türüdür. En faydalı masajlardan birisi olmasının yanı sıra, bilinçsiz yapılması durumunda ciddi zararları olabilir. Kimi seansları 5 saate kadar uzayabilen bu masaj tipinde, kas ve eklemlerin en küçük detaylarına dahi inilir. Negatif etiklere maruz kalmamak için Thai Masajı, nitelikli tesislerde ve gerçek uzmanlardan alınmalıdır.

Aromaterapi

Aromaterapi, cilt ve doku masajı olarak uygulanan bir yöntemdir. Doku üstü sinir sisteminin uyarılması, esansiyel yağlar ile dolaşım sisteminin rahatlatılması ve gevşeme etkisi ile birlikte cildin iyileşmesi gibi etkileri vardır. Yaklaşık bir saat süren uygulama, genellikle hidroterapi ardından yapılır. Cilt bakımı bileşenlerini kapsayan diğer uygulamalar da bu safhada yapılır.

Spor Masajı

Spor profesyonel bir uğraştır ve özellikle amatörlerin spor yapmaları halinde hazır olmayan kas ve eklemleri zarar görebilir. Bu nakımdan spor masajı kişiyi spora hazırlamak ve spor sonrası kas-eklem sağlığını korumak için faydalıdır. Ayrıca profesyonel sporcular da düzenli olarak spor masajı hizmeti alırlar.

Selülit Masajı

Dolaşım bozukluğuna bağlı olduğu düşünülen selülitin tedavisinde en etkili yöntemlerden birisi selülit masajıdır. Selülitin tedavisinde etkili olduğu bilinen yağların da kullanıldığı bu uygulamalar, cildin sağlığına kavuşmasını sağlamakta etkilidir.

Doku Masajı

Derin doku masajı olarak da bilinen doku masajı, cildin dolaşım sistemi bozukluklarını gidermek için kullanılır. Sert uygulamalar neticesinde örneğin sertleşen kasların yumuşaması sağlanır. Ancak bu masaj isteğe bağlı olarak uygulanır zira yöntem doğası gereği bir miktar acı verici olabilir.

Refleksoloji Masajı

Uzak Doğu tıbbında önemli bir yeri olan refleksoloji, ayaklarda toplanan sinirlerin tüm vücut üzerinde etkili olduğunu anlatır. Ayak sinirlerinin uyarılması yolu ile bu sinirlerin bağlı olduğu sistemlerin uyarılması ve iyileştirilmesi prensibine dayalı uygulama, duruma göre yarım saat veya bir saat sürer.

Bölgesel masaj türleri

Boyun tutulmaları, sırt ağrıları, kol veya bacak kaslarındaki kasılmalar ve benzeri bölgesel sorunların giderilmesinde tercih edilen kısmi masajlar bölgesel masaj türleri olarak tanımlanır. Bileşenleri içerisinde Thai veya İsveç tekniği bulunabilen bu masajlar, genellikle masaj uzmanının tercihine göre şekillenir. Uzman ihtiyacınız olan tekniği belirler ve size faydalı olacak biçimde programlayarak uygular. Bu masaj türünün bir süresi söz konusu olmamakla birlikte genellikle yarım saatlik süreçleri kapsadığı söylenebilir.

Randevu Almak İçin Not Bırakın Numaranızı Yazın Size Whatsaap Üzerinden Dönüş Yapalım Bilgiler Gizli Tutulur Paylaşılmaz

güvenlik kamerası alışveriş sitesi haberler